Wedstrijdverslag De Pein 1 – ASVD | Q-Cape 1

Vandaag stonden de returns op het programma. Het 3e wist helaas niet het resultaat van vorige week te herhalen en moest de punten in Zwolle bij Sparta laten, die op onderling resultaat nu de koppositie overnemen.

Het 2e sleepte vorige week een benauwde en wellicht ietwat onterechte zege uit het vuur tegen WKS. Maar dat de ene wedstrijd de andere niet is, bleek wel uit de return. Met een duidelijke 12-16 zege werd alvast een voorschot genomen op het kampioenschap, dat zaterdag thuis tegen Harich binnengehaald kan worden!

Dan de wedstrijd van het vlaggenschip. Plaats van handeling: Opeinde in Friesland. In Friesland zeggen ze trouwens De Pein, wat direct de naam van de vereniging verklaard. Door verplichtingen elders kon ik helaas niet zelf ter plaatse zijn, dus was ik aangewezen op de stream. En laat die het nou net niet doen. Gelukkig achteraf de beelden kunnen bekijken die door KC De Pein zelf zijn gemaakt en op basis daarvan het wedstrijdverslag geschreven.

ASVD | Q-cape startte in de aanval met Naomi, Tessa, Jacco en Jeroen. In de eerste verdediging stonden Jitte, Merle, Joram en Niek.

Het begin was overduidelijk voor de uitploeg. Met snelle aanvallen over verschillende schijven werd er snel een 0-3 voorsprong bij elkaar gespeeld. De 0-1 was een stip van Jeroen. Elke strafworp in deze wedstrijd werd trouwens geraakt. Hier is overduidelijk op geoefend na de 4 missers van vorige week!

Na de 1-4 van Jacco lukte het ASVD | Q-cape ruim 11 minuten niet om te scoren. Vaak werd de korf wel geraakt, maar wilde de bal er simpelweg niet in. En dat was de verdienste van KC De Pein die zeer, zeer strak aan het verdedigen was, waardoor er constant onder forse druk ge-schoten moest worden. En ondanks dat KC De Pein minder schoot, waren ze wel een stuk zuiverder. Met liefst 6 treffers op rij werd de tussenstand op 7-4 gebracht.

In het vervolg van de 1e helft lukte het ASVD | Q-cape om aan te haken, maar ging dat wel aar-dig moeizaam. De rust werd bereikt met een 10-8 voorsprong voor KC De Pein.

In het begin van de 2e helft scoorde Merle met een mooi afstandsschot de 10-9. Vlak daarna lag het spel even stil, aangezien één van de heren van De Pein zijn wenkbrauw leek te scheuren. Persoonlijk denk ik dat ik dat zeer pijnlijk zou vinden, maar enkele minuten later werd de wedstrijd weer hervat met dezelfde heer in het veld.

De doelpunten waren schaars in de 2e helft. Wel leek ASVD | Q-cape steeds meer de overhand te krijgen en konden ze lange aanvallen spelen. Ook werden steeds vaker de rebounds gepakt. Toch was het De Pein dat, met de spaarzame kansen die het kreeg, toch kon uitlopen. Met nog een kwartier te gaan stond het 13-10 voor de thuisploeg.

Vanaf dat moment kantelde de wedstrijd. De Pein begon steeds gehaaster te schieten (wat niet nodig was) en miste daardoor veel. Bij ASVD | Q-cape vielen de ballen nu wel goed waardoor het uiteindelijk Jacco was die de bordjes weer in evenwicht bracht: 13-13.

Met nog een paar minuten te gaan ging ik er eens goed voor zitten, totdat het beeld ineens zwart werd… De beelden van De Pein gingen dus niet verder dan 13-13, maar er werd zeker nog wel gescoord. ASVD | Q-cape kwam zowaar op een 13-14 voorsprong (doelpuntenmaker onbekend), maar De Pein scoorde daarna de 14-14. Met nog minder dan een minuut te gaan leek de wedstrijd in een gelijkspel te eindigen, maar dat was buiten Joram gerekend! Met een prachtig afstandsschot wist hij de winnende treffer te maken!

Zuur voor De Pein, dat gedurende grote delen van de wedstrijd scherper en sterker was. Maar een prachtig resultaat natuurlijk voor ASVD | Q-cape! En dat resultaat werd nog mooier toen bleek dat It Fean zeer ruim van Harich had gewonnen, waardoor het kampioenschap 2 wedstrijden voor het einde al binnen is!

Een kampioenschap dat vooraf verwacht werd, maar waar wel heel hard voor gestreden moest worden. Na de zaalcompetitie komt ASVD | Q-cape daardoor uit in de Overgangsklasse. Het doel is natuurlijk om dit keer niet direct te degraderen en om een stabiele factuur te worden in die Overgangsklasse, met hopelijk een keer een uitschieter naar boven!

A.s. zaterdag spelen het 1e en het 2e thuis tegen Harich. Het 1e mag laten zien waarom ze de terechte kampioen zijn, terwijl het 2e, zolang het niet verliest, ook het kampioenschap mag vie-ren. Na de wedstrijd van het 1e speelt het 3e nog de derby tegen Exakwa.

Genoeg redenen dus om zaterdag te komen kijken!

Trouwens, ook de U17 speelt thuis (om 11:15) tegen Mid-Fryslan. Zij moeten een onderling verschil van 2 doelpunten wegwerken om de koppositie over te nemen en daarmee op pole-position te komen voor promotie naar de Hoofdklasse (iets waarvoor de U15 overigens ook nog in de race is). Mocht u dus nog geen plannen hebben voor zaterdag, dan weet u waar u naar toe kunt gaan!

Doelpunten ASVD | Q-cape: Jacco (4x), Jitte (3x), Jeroen (3x), Joram (2x), Merle (1x), Naomi (1x), Onbekend (1x)